Tyler Perry przedstawia prawdziwą historię 6888 batalionu

#image_title

Nadchodzący film Tylera Perry’ego „Six Triple Eight” zgromadził gwiazdorską obsadę, na czele z Kerry Washington i Oprah Winfrey. Utwór z epoki o jedynym całkowicie czarnym, składającym się wyłącznie z kobiet batalionie z czasów II wojny światowej zostanie wydany w serwisie Netflix.

Spektakularna obsada, w której występują u boku Washingtona i Winfrey, to Ebony Obsidian, Milauna Jackson, Kylie Jefferson, Shanice Shantay, Sarah Jeffery, Pepi Sonuga, Jay Reeves, Jeanté Godlock, Moriah Brown, Baadja-Lyne Odums i Gregg Sulkin, a także Dean Norris, Sama Waterstona i Susan Sarandon.

Washington ma być producentem wykonawczym filmu wraz z reżyserem i producentem Tylerem Perrym. Inspiracją do napisania scenariusza dla Perry’ego był artykuł Kevina M. Hymela opublikowany w WWII History Magazine przez Sovereign Media. Dodatkowo projekt jest produkowany przez Perry’ego; Nicole Avant za Jej Ekscelencję Productions; Keri Selig dla Intuition Productions; Carlota Espinosa; Angi Bones i Tony Strickland dla Tyler Perry Studios. Dyrektor wykonawczy Mandalay Pictures, Peter Guber, jest producentem projektu wraz z Washingtonem.

Warto przeczytać!  Certyfikowany Banger: Ellane

Historia 6888 Batalionu Dyrekcji Pocztowej, składającego się z 855 Czarnych kobiet, została usunięta z podręczników na prawie 75 lat, skrywając niesamowitą historię o wielkim znaczeniu. Kiedy te kobiety dołączyły do ​​​​wysiłku wojennego, otrzymały żmudne zadanie sortowania, naprawiania i dostarczania trzyletniej zaległości pocztowej.

W streszczeniu filmu czytamy: „W obliczu dyskryminacji, nieznanej ziemi i rozdartego wojną kraju wytrwali i uporządkowali ponad 17 milionów przesyłek pocztowych, ponownie łącząc amerykańskich żołnierzy z ich rodzinami i bliskimi w kraju. Motto, które napędzało ich każdego dnia, zostało stworzone przez nich samych: „Brak poczty, niskie morale”. Kobiety z 6888 nie tylko dostarczały pocztę, dawały nadzieję”.

Prezydent Joe Biden podpisał ustawę o przyznaniu kobietom Złotego Medalu Kongresu, najwyższego odznaczenia Kongresu 14 marca 2022 r.

Warto przeczytać!  Alpo Martinez rozmawia z Supreme Team i rodzinami ofiar w niepublikowanej rozmowie z Queenzflip

„Six Triple Eight” to czwarty film Tylera Perry’ego wyreżyserowany dla platformy Netflix. Poprzednie wydawnictwa to „A Fall From Grace”, „A Madea Homecoming” i „A Jazzman’s Blues”. Premiera filmu została oficjalnie ogłoszona w grudniu i drażniona w Variety w sierpniu 2022 r. Perry powiedział: „w filmie wystąpią„ niesamowici ludzie, których przeoczono przez lata ”. Produkcja filmu oficjalnie rozpoczęła się na początku tego tygodnia.

Źródło