Vadè: Bractwo

#image_title

Wywiady

Opublikowano 3 stycznia 2023 r. | przez MuzikScribe


Po pierwsze, proszę przedstawcie mi członków Vadè…

Jermaine: pierwszy tenor, autor tekstów, aranżer.

Filip – Założyciel, II Tenor, aranżer.

Roy Crisp – trzeci tenor i autor tekstów.

JJ Hammersley – bas.

Przejdźmy od razu do tego świątecznego singla „Christmas Wish” z udziałem Shawna Stockmana — Opowiedz mi o tym konkretnym utworze; jak doszło do skutku?

Zostaliśmy przedstawieni człowiekowi o imieniu Aaron Casserly Stewart, który obecnie zarządza jednym z głównych producentów Dr. Dre, firmą Blu2th. Wpadł na pomysł współpracy z jedną z największych ikon wokalnych w branży, Shawnem Stockmanem z Boyz II Men. Ponieważ zbliżał się sezon świąteczny, Blu2th i Shawn proponują ponowne zharmonizowanie i wykonanie wersji a cappella ich singla „Christmas Wish”. Pomysł ten stał się rzeczywistością, a singiel był teraz odtwarzany w BBC Radio 1Xtra i dodany do różnych świątecznych list odtwarzania na całym świecie. To dla nas wielki zaszczyt występować i współpracować z jednym z naszych wokalnych bohaterów.

Refleksja, opowiedz mi całe swoje początki w muzyce — Kiedy wszyscy po raz pierwszy się nią zainteresowaliście? A jak to się wszystko zaczęło dla Vadè?

Philip: Zaczęło się w 2013 roku od pomysłu ustanowienia doskonałości w muzyce a-capella w Wielkiej Brytanii. Poszedłem do JJ z pomysłem, że moglibyśmy stworzyć coś niesamowitego, a on poprosił mnie, abym na niego zaczekał, aż za lata skończy studia magisterskie. Więc w międzyczasie zwerbowałem członków. Z małego pomysłu ciekawość przerodziła się w coś, co teraz nazwałbyś Vadé.

Skąd właściwie wszyscy pochodzicie? A dorastając za granicą, kogo wszyscy uważacie za najsilniejszego w swoim muzycznym wpływie?

Jermaine: Pochodzę z Midlands, Wolverhampton, jak pewnie usłyszelibyście po moim traumatycznym akcencie! Lol. Trudno powiedzieć, tak jak chłopcy powiedzieliby, że mam eklektyczny gust muzyczny. Weźmy jednak 6, Commissioned, Stevie Wonder i Boyz II Men!

Philip: Więc urodziłem się i wychowałem w Bracknell, zaledwie 45 minut na zachód od Londynu, ale z krwi jestem Ghańczykiem. Powiedziałbym, że moje największe muzyczne inspiracje to Take 6 i Boyz II Men, Usher i Michael Jackson.

Warto przeczytać!  SZA błyszczy w „SOS” Ft. Travis Scott, Ol' Dirty Bastard i nie tylko

JJ: Urodziłem się i wychowałem w Zimbabwe. Nie mając zbyt dużego dostępu do muzyki, jak na Zachodzie, polegałem na gorących wydawnictwach w radiu lub sklepach muzycznych. Inspiracją były dla mnie Boyz II Men, Shai, Jodeci i wiele innych wokalnych grup R&B z lat 90. Chodzenie do kościoła i nauka harmonii w chórze bardzo pomogły mi rozwinąć umiejętności jako basisty i wokalisty.

Teraz z indywidualnego punktu widzenia, co każdy z was wnosi do stołu, zarówno pod względem osobowości, jak i kreatywności?

Roy: Od czasu do czasu dar gab, uroku, intelektu, pisania piosenek i pomysłów na treść.

Philip: Jokester, zbierz wszystkich razem muzycznie i twórczo.

Jermaine: Joker, pomysły na pisanie piosenek. Nie mogę uwierzyć, że Roy powiedział intelekt! Lol.

JJ: Jako farmaceuta jestem uważany za lekarza grupy, uwielbiam opowiadać dowcipy, ale mam też talent do wnoszenia wkładu i ulepszania muzycznych pomysłów, razem z prowadzeniem grupy jako biznesu. Ponieważ mam też poważną stronę, jestem też uważany za ojca grupy.

Powiedziawszy to, jak wszyscy klasyfikujecie swoje ogólne brzmienie i/lub styl?

Jermaine: Muszę powiedzieć, że nasze brzmienie to skrzyżowanie Boyz II Men i Take 6; Jazz z odrobiną R&B.

JJ: Piękno tego, co robimy jako grupa a cappella, polega na tym, że tak naprawdę nie ograniczamy się do określonego gatunku, ale tworzymy zgodnie z pomysłami, wydarzeniami lub tym, czego zwykle słuchamy w naszych czasach; obejmuje to jazz, gospel, R&B, afrobeats.

Skąd wywodzi się wasz przydomek?

Jermaine: Co oznacza pseudonim? Lol!

JJ: Nazwę grupy wymyślił Roy. Vadé to łacińskie słowo oznaczające „iść razem”. Czuliśmy, że doskonale podsumowuje nas jako kolektyw i naszą misję jako grupy

Zmiana biegów tutaj…

Co według was wszystkich było kluczem do długowieczności? A co będzie nadal utrzymywać was wszystkich w tym biznesie?

Philip: Szczerze mówiąc, naprawdę kochamy śpiewać muzykę a cappella, ale co najważniejsze, rozumiemy, że muzyka jest większa od nas. Tak więc wszystkie ego na ogół zostają odkurzone przez okno, ponieważ nie chodzi o nas.

Warto przeczytać!  Nigdy nie spodziewałem się, że to nadejdzie: pracownik McDonalda dostaje szczęki, gdy rozmawia przez FaceTime ze swoimi współpracownikami o sytuacji!

JJ: Kiedy założyliśmy grupę, właściwie zrobiliśmy sobie rok „przerwy”. W tym czasie poznaliśmy się nawzajem, jak do siebie pasujemy muzycznie, kim jesteśmy jako jednostki i, co najważniejsze, rozwijamy braterstwo. Kiedy rok później zadebiutowaliśmy na targach 02 w Manchesterze, czuliśmy się przygotowani na wszystko!

Co wszyscy chcecie, aby ludzie czerpali z waszej muzyki?

Nic zbyt głębokiego… nie oznaczało poczucia spełnienia. Lol! Ale my po prostu chcemy, żeby nasza muzyka była przyjemna, coś dla każdego; uwielbiamy, gdy ludzie doceniają niszę”.

JJ: Naszym celem jako muzyków jest zdobycie uznania dla naszego talentu i wpływu, jaki wywiera on na zwykłych ludzi, którzy doceniają talent i lubią muzykę. Mamy nadzieję, że zainspirujemy wszystkich artystów do bycia dumnymi ze swoich głosów i tego, co mogą osiągnąć dzięki sile swojej muzyki.

Mówiąc bardziej poważnie, czy wszyscy jesteście zadowoleni z obecnego stanu R&B?

JJ: Wielu ludzi lubi mówić, że R&B umarło, a będąc dzieckiem lat 90., rozumiem, skąd się wzięli, ale z mojej perspektywy, tak jak wszystko z czasem, R&B ewoluowało w coś innego, ale piękno muzycznych trendów polega na tym, że zawsze wracaj tak czy inaczej.

Czy wszyscy macie jakieś inne zewnętrzne/dodatkowe aspiracje, może nawet całkowicie oderwane od muzyki?

Och, oczywiście, oprócz chęci pisania piosenek itp. dla innych artystów i kina, moda, zapachy i inne są w naszych planach na przyszłość.

JJ: Chciałbym otworzyć firmy farmaceutyczne w moim kraju, kończąc czytać 3 książki, które dał mi mój narzeczony.

Jak dotąd, jaki był twój największy moment w karierze, przynajmniej do tej pory?

JJ: Moim największym momentem w karierze było nagranie płyty z jednym z członków Boyz II Men, Shawnem Stockmanem, nagranie z Rihanną i nagranie muzyki do filmu Black Panther: Wakanda Forever, wszystko w tym samym roku!

Jak wygląda przeciętny dzień dla was wszystkich?

JJ: Mam 7-miesięcznego chłopca, więc jak wielu rodziców w tej sytuacji, twój dzień zaczyna się o 3 nad ranem! Pracuję również w szpitalu ogólnym w Cardiff na wielu oddziałach jako farmaceuta kliniczny od 8:00 do 17:00. Wieczory spędzam z rodziną, kładę dziecko do łóżka, oglądam jeden odcinek Czarnej listy na Amazon Prime, a potem wracam do łóżka!

Warto przeczytać!  Seddy Hendrinx publikuje wideo „Body 2 Body” z udziałem T-Paina

Omówcie, jak wszyscy wchodzicie w interakcje z fanami i odpowiadacie na nie…

JJ: Nasza obecność jest bardzo widoczna w mediach społecznościowych; w szczególności TikTok, Instagram i Facebook. Wszyscy staramy się być na bieżąco z komentarzami i wiadomościami na czacie, ale mając prawie 100 000 obserwujących na TikTok, na pewno przegapisz kilka slajdów w wiadomościach prywatnych!

Jaka jest twoja ulubiona część tego zawodu? Twój najmniej lubiany? I dlaczego?

JJ: Moją najmniej ulubioną częścią jest proces tworzenia. Ponieważ jesteśmy grupą a cappella, nie możesz pozostawić żadnego procesu przypadkowi, od lirycznej intencji po Doo-Wop basu wokalnego. Ponieważ doskonalenie wymaga czasu, jest to najdłuższa część naszego procesu. Nagrywanie i wykonywanie jest stosunkowo łatwe.

Jakie rady mielibyście dla kogoś, kto chciałby pójść w Wasze ślady?

Cokolwiek robisz i do czego dążysz, rób to z miłością… tak, aby nawet w chwilach, gdy nie jest to przyjemne, ta miłość do tego, co robisz, pomogła Ci przetrwać!

Wreszcie, co dalej z Vadè?

Planujemy wydać singiel na początku przyszłego roku [Ed note: interview conducted 12/27/22]przed letnią premierą EP.

Czy jest coś, co pominąłem lub po prostu zapomniałem wspomnieć?

Bardzo chciałbym zgłosić naszą muzykę do nagrody Grammy i wyruszyć w światową trasę koncertową od przyszłego roku.

Tak! Phil i Roy są singlami. Kocham cię, pa.

Jakieś „końcowe” myśli dla naszych czytelników?

Cytat wielkiego Quincy’ego Jonesa: „Jeśli zadanie zostało już rozpoczęte, nigdy nie zostawiaj go, dopóki nie zostanie wykonane, bez względu na to, czy praca jest duża, czy mała, wykonuj ją dobrze lub wcale!”Połącz z Vadè Online:

beacony.ai

Ćwierkać

Tagi: Aaron Casserly Stewart, Black Panther: Wakanda Forever, Blu2th, Boyz II Men, na zlecenie, Dr Dre, Jodeci, Michael Jackson, Quincy Jones, Rihanna, Shai, Shawn Stockman, Stevie Wonder, Take 6, Usher, VadèŹródło