[WATCH] Szef kuchni i prokurator TikTok traci oferty marki po ponownym pojawieniu się tweetów o czarnych kobietach

#image_title

Chef Way, popularny szef kuchni w TikTok i Prosecutorze, został wciągnięty za ponowne pojawienie się tweetów niszczących czarne i ciemnoskóre kobiety. Wydał przeprosiny, ale to nie wystarczyło, aby uratować jego umowę reklamową. Szereg tweetów spowodowało, że szef kuchni przeprosił, aby uratować swoje monety przed zniknięciem.

Szef kuchni Waymond (prawdziwe nazwisko Waymond Wesley) znalazł się pod ostrzałem online wielu kobiet, które udowodniły, że nękał je w mediach społecznościowych paragonami.

Zaczęło się, gdy jeden z filmów TikToka szefa kuchni, który gotował makaron ogonowy, stał się wirusowy. Użytkownik Twittera zwrócił uwagę szefa kuchni Waya, w jaki sposób został przeciągnięty za wieloletnie tweety i komentarze, z których wiele zawierało obelgi wobec czarnych kobiet.

Jego tweety, które pojawiły się ponownie, zawierały uwagi o Sandrze Bland, ofierze brutalności policji, ciemnoskórych kobietach i typach kobiecych sylwetek.

W jednym tweecie, który został ręcznie przesłany ponownie w lipcu 2015 r., Wesley (tweetując pod rączką @WaymoTheGod) zasugerował, że „gdyby życie czarnych miało znaczenie dla Sandry Bland, nie odebrałaby sobie życia”.

Warto przeczytać!  Kelela wypuszcza singiel „Contact”.

Na innym Chef Way skomentował jedno zdjęcie, że „ten ciemny zepsuł zdjęcie” w odpowiedzi na ciemnoskórą czarną kobietę pozującą do zdjęcia z inną kobietą, a następnie jeden z jego zwolenników odpowiedział, przycinając ją z zdjęcie. W innym starym tweecie Wesley zamieścił zdjęcie kobiety o jasnej karnacji, używając go do zawstydzenia i znieważenia każdego o ciemniejszym odcieniu skóry.

„To kobieta o idealnym rozmiarze i odcieniu skóry” – napisał. „Jest zdrowa. Wszystko większe/ciemniejsze niż to to śmieci.

Po początkowej krytyce szef kuchni przeprosił na Twitterze i Instagramie, mówiąc, że w tym czasie był „chory na więcej niż jeden sposób” i że od tego czasu „gotowanie” go uratowało.

Przeprosiny szefa kuchni Waya spotkały się z głuchymi uszami, co spowodowało, że stracił współpracę z Anova Culinary, firmą zajmującą się inteligentnymi kuchniami z siedzibą w San Francisco.

Warto przeczytać!  DaBaby w obliczu pozwu za rzekomą kradzież „Rockstar” Beat od producenta

„Jak najszybciej kończymy naszą współpracę z szefem kuchni” — napisał na Twitterze dyrektor generalny Stephen Svajian. „Formalne oświadczenie wkrótce. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi”.

Kontynuował: „Wierzę, że marki dotyczą wartości. Chcemy współpracować z osobami, które odzwierciedlają nasze własne wartości. Sposób szefa kuchni wyraźnie nie reprezentuje wartości, które są nam drogie. Dzięki tym, którzy to wywołali. Musimy lepiej sprawdzać ludzi, którzy reprezentują naszą markę”.

Spójrz na poniższe tweety…

Skomentowałeś jedno z moich zdjęć na moim starym koncie i powiedziałeś, że moja ciemna skóra czyni mnie brzydką, byłem w liceum. Nazywał mnie wszelkiego rodzaju butterface. Powiedziałeś, że gdybym miała jasną karnację, wyglądałabym lepiej. Teraz jesteś szefem kuchni? To szalone. https://t.co/iMtA18VCzv pic.twitter.com/FHnyQmSGQs

— Thebaglady (@IamHogoe) 9 stycznia 2023 r

Bardzo przepraszam tych, których zraniłem moimi poprzednimi tweetami, które powróciły. To był moment w moim życiu, w którym byłem chory na więcej niż jeden sposób. Gotowanie mnie uratowało. Widziałeś, jak człowiek z wadami leczy się. Będę dalej leczyć i uczyć się. Dzięki za bycie razem w podróży.

Warto przeczytać!  Deon Young wydaje oficjalny teledysk „Kno My Name”.

— Chef Way (@ChefWay__) 9 stycznia 2023 r

Bardzo przepraszam tych, których zraniłem moimi poprzednimi tweetami, które powróciły. To był moment w moim życiu, w którym byłem chory na więcej niż jeden sposób. Gotowanie mnie uratowało. Widziałeś, jak człowiek z wadami leczy się. Będę dalej leczyć i uczyć się. Dzięki za bycie razem w podróży.

— Chef Way (@ChefWay__) 9 stycznia 2023 r

Kończymy naszą współpracę z szefem kuchni, jak najszybciej. Wkrótce oficjalne oświadczenie. Dziękuję za zwrócenie mi uwagi.

— Stephen Svajian (@ssvajian) 9 stycznia 2023 r

Czy powinniśmy wierzyć, że gotowanie zmieniło niewrażliwe poglądy szefa kuchni?

Źródło