Wewnątrz werdyktu „winnego” jury Tory Laneza

#image_title

Wewnętrzne spojrzenie na obrady jury Tory Lanez ujawnia, że ​​12-osobowy panel dokładnie przeanalizował zeznania od Ogier Megan Theedzwoniący pod numer 911 Sean Kelly i Kelseya Harrisa Wrzesień 2022 r. Rozmowa z prokuratorami.290 Wyświetlenia

Obrady ławy przysięgłych rozpoczęły się 22 grudnia i przeciągnęły na 23 grudnia. Większość kobiet, choć zróżnicowanych etnicznie jurorów, pełniła służbę od czasu rozpoczęcia selekcji ławy przysięgłych 5 grudnia, czyli praktycznie 14 dni. Ława przysięgłych pracowała przez siedem godzin w ciągu dwóch dni, zanim wydała werdykt Honorowemu Sędziemu Davidowi Herrifordowi, uznając go za „winnego” pod każdym względem.

O godzinie 13:45 22 grudnia ława przysięgłych zażądała odczytania zeznań Seana Kelly’ego, dzwoniącego pod numer 911.

W zeznaniach Kelly’ego przed obroną powiedział, że widział Harrisa trzymającego coś, co mogło wyglądać jak kaganiec lub fajerwerki. Ale w swoim zeznaniu przed prokuraturą powiedział, że widział także Laneza z „kagańcem lub fajerwerkami”.

Warto przeczytać!  Freestyle A$AP Ferga „Just Wanna Rock”.

O 15:50 jury poprosiło o definicję „umyślnie” i „celowo”.

„Świadomie oznacza mieć cel lub chęć popełnienia czynu” – odpowiedział sędzia Herriford, a jego inicjały zostały zapisane w dokumentach Sądu Najwyższego Los Angeles uzyskanych przez SOHH.

„Proszę odnieść się do instrukcji nr 875. Nie ma prawnej definicji słów „celowo”, a wyrażenia, które nie zostały wyraźnie zdefiniowane w tej instrukcji, należy stosować w zwykłym, codziennym znaczeniu.

Jurorom polecono, aby nie czytali ani nie oglądali raportów w wiadomościach ani nie dyskutowali o nich poza salą przysięgłych. Obrady kontynuowano następnego dnia, 23 grudnia.

W przedświąteczny piątek (23 grudnia) ława przysięgłych wróciła z niełatwym zadaniem wydania wyroku przed 3-dniowym weekendem. Według reportera procesowego SOHH, TK Trinidad, stan umysłu ławy przysięgłych wydawał się znużony i bardzo świadomy zbliżającego się święta.

Zgodnie z dokumentami, poprosili również o znaczenie „bezpieczeństwa podwójnego działania” oraz o odczytanie zeznań eksperta prokuratury ds. Broni palnej, eksperta ds. Broni palnej LAPD, Srinivasana Rathinana.

Warto przeczytać!  Mount Westmore udostępnia nowy singiel i teledysk „Free Game” — oglądaj

Według doniesień, Rathinan z LAPD zeznał:

„Broń palna o podwójnym działaniu wymaga określonej siły, aby wystrzelić, a konkretna broń palna wymagała 8,5 funta nacisku na spust, aby wystrzelić, zmniejszając prawdopodobieństwo, że broń palna wystrzeli przypadkowo”.

Tory Lanez - dokument sądowy 1Tory Lanez – Dokumenty sądowe

Tory Lanez – Dokumenty sądowe

Tory Lanez – Dokumenty sądowe

Jurorzy poprosili również o ponowne odczytanie zeznań sądowych Megan The Stallion, w których pytali o jej oświadczenia dotyczące „kontaktowania się z zespołem po tym, jak została postrzelona”.

Poprosili również o transkrypcję wywiadu Kelsey Harris z prokuratorami okręgowymi LA z września 2022 r. Harris jest byłym asystentem Megan i najlepszym przyjacielem z college’u.

Megan w swoim zeznaniu powiedziała, że ​​Lanez był osobą, która postrzeliła ją 12 lipca 2022 roku.

Chociaż Harris powołała się na piątą zeznań i rozwinęła serię oświadczeń „Nie pamiętam” w całym swoim zeznaniu sądowym, ława przysięgłych poprosiła o transkrypcję jej wywiadu z prokuratorem okręgowym we wrześniu 2022 r., W którym powiedziała również, że Lanez zastrzelił Megan.

Warto przeczytać!  Mama Blueface'a wyjaśnia, dlaczego nie pomogłaby mu wpłacić kaucji

Ławnicy otrzymali żądane ponowne odczytanie lub uzyskali dostęp do transkrypcji od protokolanta sądowego.

Po siedmiu godzinach narady ława przysięgłych odczytała wyrok skazujący we wszystkich trzech zarzutach – jednym z zarzutów napaści z użyciem broni automatycznej i uznała zarzuty, że spowodował poważne obrażenia ciała i użył broni palnej.

Został również skazany za jeden zarzut posiadania niezarejestrowanej załadowanej broni palnej w pojeździe i jeden przypadek wystrzelenia broni palnej z rażącym zaniedbaniem. Lanez został natychmiast aresztowany po ogłoszeniu wyroku.

Rozprawa w sprawie jego wyroku wyznaczona jest na 27 stycznia 2023 roku. Grozi mu 22 lata i 8 miesięcy.

Tory Lanez została uznana za winną 23 grudnia w sprawie Sądu Najwyższego w Los Angeles, która nastąpiła po strzelaninie i kontuzji Megan The Stallion w lipcu 2020 r., do której doszło po gorącej wymianie zdań między Lanezem, Megan i jej byłą przyjaciółką Kelsey Harris.

Źródło