Wielki Mistrz Flasha

#image_title

1 dzień temu

Joseph Saddler aka Grandmaster Flash jest jednym z trójcy ojców chrzestnych odpowiedzialnych za ewolucję muzycznego gatunku hip-hop. Flash urodził się 1 stycznia 1958 roku w Bridgetown na Barbadosie i wychował na Bronksie. Uczęszczał do Samuel Gompers High School, gdzie nauczył się naprawiać sprzęt elektroniczny.

Fascynacja Josepha kolekcją płyt jego ojca i jego umiejętności elektroniczne doprowadziły go do innowacyjnych technik, których kulminacją była forma sztuki turntablizmu. Był pionierem „Quick Mix Theory”, która umożliwia mu płynne zapętlenie dowolnej części utworu przy użyciu dwóch płyt, także „Clock Theory” i „Back spinning”. Flash wziął dwa gramofony i mikser zamienił je w instrument – ​​na zawsze zmieniając muzykę popularną.

Warto przeczytać!  Jakie są wszystkie albumy, które zajęły pierwsze miejsce na liście „Billboard” w 2022 roku?

Pod koniec lat 70. założył własną grupę Grandmaster Flash and the Furious Five. Który jest znany ze swojego kultowego hitu

‘Wiadomość’.Grandmaster Flash to ikona muzyki i pierwsza grupa hip-hopowa wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.Grandmaster Flash jest wpleciony w samą tkankę kultury hip-hopowej jako jeden z jej przodków. Dziś jego techniki są wykorzystywane jako podstawa dla DJ-ów na całym świecie.
Wyświetlenia postów: 21

Źródło