Wskazówki dla muzyków, którzy chcą zarobić dodatkowe pieniądze i wyrobić sobie markę

Wybicie się na scenie muzycznej nie jest już tak trudne jak kiedyś. Możesz wyrobić sobie markę online za pomocą jednego wirusowego wideo i odrobiny wytrwałości. Rozważ te wskazówki od MRC Promotions, które pomogą Ci zarobić trochę pieniędzy w oczekiwaniu na wielkie odkrycie.

ZAANGAŻUJ SIĘ W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH
Media społecznościowe to miejsce, w którym tak wielu muzyków stworzyło fanów swojej muzyki. Constant Contact zauważa, że ​​większość platform oferuje teraz transmisje na żywo, dzięki czemu możesz grać na żywo dla swoich obserwujących i innych widzów, którzy przechodzą obok Twojej strony.

Możesz tworzyć zachęty za pomocą swoich postów online, na przykład oferować towary ludziom za udostępnianie Twojej strony. Możesz nawet publikować reklamy wyświetlające Twoją muzykę. Tiktok umożliwia publikowanie filmów z muzyką, przechwytywanie fragmentów twoich piosenek za pomocą filmów, aby przyciągnąć uwagę osób przewijających aplikację.

AKTUALIZUJ SWOJĄ STRONĘ INTERNETOWĄ
Twoja strona internetowa to Twoja domowa obecność w Internecie. Każdy, kogo stworzysz online lub zwrócisz uwagę dyrektorów muzycznych, będzie podążał szlakiem z mediów społecznościowych do Twojej witryny.

Warto przeczytać!  Wspomnienie dnia: Destiny's Child z udziałem TI i Lil' Wayne'a – Żołnierz

Chcesz mieć pewność, że wygląda świeżo i nigdy nie jest przestarzały. Na przykład, jeśli nie masz jeszcze utworzonego logo, możesz szybko zaprojektować logo online. Następnie będziesz chciał dodać go do swojej witryny i stron w mediach społecznościowych, aby stworzyć markę. Pojawi się na Twoich produktach i okładkach albumów, więc upewnij się, że jest to coś, co Cię reprezentuje.

Tworząc wysokiej jakości treści, które są odpowiednie dla docelowych odbiorców, możesz poprawić ranking swojej witryny w wyszukiwarkach i przyciągnąć do niej więcej użytkowników. Ponadto, udostępniając cenne informacje na swojej stronie internetowej, możesz budować zaufanie i wiarygodność wśród potencjalnych klientów. Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących tworzenia treści i marketingu, odwiedź stronę Cornerstone Content.

ZAGRAJ DLA LOKALNYCH
Odtwarzaj muzykę w mieście w kawiarniach, barach lub po prostu na ulicy. Bycie lokalną gwiazdą ma swoje zalety. Ludzie w Twoim mieście będą udostępniać Twoją muzykę online, śledzić Twoje strony w mediach społecznościowych i pomagać Ci zwiększać Twoją obecność w Internecie.

ZAINWESTUJ W SWÓJ KANAŁ NA YOUTUBE
YouTube to podstawowe źródło dla współczesnych muzyków. Platformy mediów społecznościowych oferują głos artystom, ale YouTube pozwala wybrać obraz i udostępnić wszystko, co chcesz.

Warto przeczytać!  Megan Thee Stallion atakuje Tory'ego Laneza za „zrobienie tego wszystkiego na temat skandalu seksualnego” podczas zeznań

Możesz tworzyć filmy, które prezentują Twoją muzykę i pozwalają innym poznać Cię osobiście. To osobiste połączenie pozwala im bardziej łączyć się z Twoją muzyką.

Jeśli zdobędziesz wystarczającą liczbę subskrybentów i uzyskasz wystarczającą liczbę wyświetleń, możesz również zarobić trochę dodatkowych pieniędzy. Badania cytowane przez blogera Adama Enfroya pokazują, że można zarobić duże pieniądze, jeśli zaangażuje się w marketing afiliacyjny i zostanie partnerem.

ZNAJDŹ BOCZNY Zgiełk I UTWORZ SPÓŁKĘ Z OOO
Bycie pełnoetatowym muzykiem nie zawsze jest na początku bardzo lukratywne, nawet jeśli grasz koncerty. Poszukaj dodatkowego zajęcia, które pomoże Ci zarabiać pieniądze podczas pracy nad sztuką.

Freelancing pozwala na pracę według własnego harmonogramu. Możesz na przykład oferować prywatne lekcje muzyki lub prowadzić zajęcia. Nie musi to być związane z muzyką. Możesz pracować jako freelancer jako pisarz, wyprowadzacz psów lub opiekunka do domu. Możesz wykonywać tyle zadań, ile potrzebujesz lub masz czas na ich wykonanie.

Pomyśl o przekształceniu swoich przedsięwzięć dydaktycznych w małą firmę. Na przykład możesz otworzyć studio, do którego ludzie mogą przychodzić na zajęcia. Utwórz biznesplan, w którym wyszczególnisz swoją firmę, usługi, które będziesz świadczyć, prognozy finansowe na przyszłość firmy i opcje finansowania.

Warto przeczytać!  Morris Day i czas na nagrodę „Legenda” na „Soul Train Awards” 2022

Upewnij się, że wybrałeś strukturę biznesową, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom biznesowym. Wielu przedsiębiorców decyduje się na prowadzenie działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) ze względu na korzyści podatkowe, elastyczność i ochronę majątku osobistego tej struktury. Upewnij się, że zbadałeś najlepsze usługi LLC, aby wybrać usługę formacji, która jest zarówno przystępna cenowo, jak i jest w stanie zapewnić ciągłe wsparcie.

Możesz mieć chwile, kiedy czujesz, że próba kontynuowania kariery muzycznej podczas pracy to za dużo. Często jedynym sposobem na przetrwanie jest przypomnienie sobie swojej pasji do muzyki.

Jeśli potrafisz trzymać się tej pasji, w końcu ci się uda. Pamiętaj, aby korzystać z mediów społecznościowych, aktualizować swoją stronę internetową, grać w lokalnych klubach i założyć spółkę z oo, jeśli zdecydujesz się założyć własny biznes.

Elijaha Dawsona

Zdjęcie przez Pexels