Współpracownik R. Kelly zamknięty na 20 miesięcy za zastraszanie ofiar

Kolejna osoba powiązana ze skomplikowaną siecią spraw dotyczących gwałtu i wykorzystywania seksualnego R. Kelly’ego została skazana na karę więzienia.

Mężczyzna, który szantażował jedną ze zhańbionych ofiar zdobywcy nagrody Grammy, został zamknięty.

W czwartek, 17 listopada, Donnell Russell, jeden z członków wewnętrznego kręgu piosenkarza „I Believe I Can Fly”, został skazany na 20 miesięcy więzienia.

Russell zagroził, że opublikuje wyraźnie seksualne zdjęcia ofiary, jeśli nie wycofa pozwu cywilnego przeciwko piosenkarce i nie przestanie uczestniczyć w serialu dokumentalnym Lifetime „Surviving R. Kelly”.

Nazwał program, wyprodukowany przez pionierskiego dziennikarza hip-hopowego Dream Hamptona, „kampanią negatywną”.

47-latek, znany również jako Colon Dunn, w końcu opublikował zdjęcia, zawstydzając kobietę tuż przed procesem R. Kelly’ego o handel ludźmi w celach seksualnych w 2021 roku.

Warto przeczytać!  NoCap – Niebezpieczne dziewczyny

W jednej z wiadomości, które jej wysłał, która została wykorzystana jako dowód przeciwko niemu, stwierdzono, że upuszczone zdjęcie brzmiało: „Tylko próbka. Będziemy szukać zarzutów karnych. Zostałeś ostrzeżony.”

Inny powiedział: „Wyciągnij wtyczkę, bo zostaniesz zdemaskowany”.

W lipcu pomocnik z listy przebojów przyznał się do międzystanowych zarzutów prześladowania we wschodnim dystrykcie Nowego Jorku.

Russell zażądał później, aby sędzia okręgowa Stanów Zjednoczonych Ann Donnelly była litościwa i wymierzyła mu karę w zawieszeniu poniżej minimalnego. Jednak prokuratorzy wystąpili przeciwko temu.

Zaprezentowali wywiad na YouTube, który przeprowadził, zatytułowany „Donnell Russell mówi o procesach nowojorskich i dlaczego wziął ugodę”.

Prokuratorzy powiedzieli: „Jeśli chodzi o tę sprawę, oskarżony wielokrotnie minimalizuje swoje przestępstwo i wykazuje całkowity brak wyrzutów sumienia za nękanie i grożenie Jane Doe oraz za publiczne publikowanie zdjęć Jane Doe o charakterze jednoznacznie seksualnym na Facebooku”.

Warto przeczytać!  Bądź gotowy przez cały czas: recenzent jedzenia na YouTube zostaje okradziony w restauracji w Karolinie Północnej w ciągu dnia! ""Pociągnij za spust MF"

Dodali: „na przykład oskarżony odnosi się do Jane Doe i jej matki jako„ wątpliwych ”i chwali się grożeniem Jane Doe i jej matce”.

Obecnie Michael Williams, jeden ze współpracowników, który próbował zastraszyć świadków, odsiaduje wyrok ośmiu lat. Jak donosi AllHipHop.com, podpalił SUV przed domem ofiary, kiedy była w domu z pięcioma innymi osobami, w tym dwójką dzieci.

Richard Arline Jr. jest trzecim oskarżonym. Przyznał się, że oferował ofierze pieniądze, aby nie zeznawała, i teraz też jest zamknięty.