Założyciel Reach Records, Lecrae i Ben Washer, opowiadają o historii wytwórni

Reach Record świętuje 20 lat bezwstydności. W tym roku posuwają CHH jeszcze dalej dzięki nowemu programowi „116 Life”, emitowanemu we wtorki o 20:00 w Holy Culture Radio na kanale 154 Sirius XM.

17 stycznia ukazał się wywiad ze współzałożycielami Reach Records, Lecrae i dyrektorem generalnym Benem Washerem, którzy opowiedzieli o pochodzeniu wytwórni, znaczeniu „116” jako stylu życia i marki oraz o rozwoju ich składu od założenia w 2003 roku do chwili obecnej .

Poniżej znajduje się znacznik czasu z wieloma tematami, które zostały omówione w „Podstawach”.

Pochodzenie rekordów zasięgu (5:00 – 12:00)

Lecrae i Washer uczestniczyli w studium biblijnym, które trwało 9 miesięcy (od 6:00 do 8:00).

Byli także partnerami podczas pierwszego spotkania. Ben był odpowiedzialny za rozrywkę na młodzieżowym obozie sportowym w śródmieściu i zlecił Lecrae wykonanie piosenki „Crossover” na ten obóz.

Pierwotnie Lecrae chciał produkować, a nie rapować, Ben drażnił się, że wciąż ma okropne piosenki Lecrae z czasów, gdy zaczynał. Lecrae używał rapowej nazwy „Vision” i najwyraźniej miał małą EP-kę, którą sprzedawali w sklepie kempingowym latem.

Wybór nazwy (12:30-15:00)

Jak wybrali nazwę Reach Records? Stało się to w 2004 roku.

116

Ben spotkał się z Chrisem Carikerem i modlili się o to. Mieli kilka nazw iw końcu wybrali nazwę Reach Records. Skończyło się na tym, że nie wyszło z innym typem (akustyczny rock), więc utknęli w Lecrae (hip-hop). Następnie podpisali kontrakt z Lecrae i jego ówczesnym współlokatorem, Tedashii. Następny był Trip Lee.

Promocja Lecrae (15:00-19:00)

Mówił o robieniu czegoś więcej niż tylko byciu artystą w wytwórni, a Ben poprosił go, by został partnerem. Chris rozpoczyna karierę w reklamie, a po przeprowadzce przejmuje ją Lecrae. Lecrae dyscyplinował Trip Lee, który chodził do szkoły z Sho Baraką.

Warto przeczytać!  Artysta z Dallas, Lil Quincy, nawiązuje współpracę z CovonDaDon

Lecrae mówił o konieczności samodzielnego wykonywania i wysyłania/dystrybucji płyt CD.

(19:32-22:00)

116 było czymś, zanim Reach Records było czymś, to był BJ Thompson i Lecrae. Dzielili się ewangelią w Dallas, nazywając siebie kliką 116. Para poszła do Hobby Lobby i kupiła sobie naprasowywane koszule z logo kliki 116. Na początku nie chodziło o rapowanie, tylko o dzielenie się ewangelią z ludźmi. Ambasador podpisał Biblię Lecrae z Listem do Rzymian 1:16, kiedy był w swoim kościele i stąd wziął się pomysł.

(22:00-25:00)

Lecrae powiedział, że był pod wpływem „Najpilniej strzeżonej tajemnicy piekła” Raya Comforta, więc skupili się na ewangelizacji w kontekście miejskim. Walczyli z ludźmi w stylu freestyle na ulicy, byli świadkami ludzi w klubie, a Lecrae zachowywał się tak, jakby nie znał Boga, a BJ byłby tego świadkiem. Lecrae powiedział, że został nawet opluty przez mężczyznę, który kazał mu się zamknąć, kiedy był świadkiem kobiety w pobliżu klubu.

Osiągnij rekordy

(25:00-28:00)

Ben zaprojektował logo 116, kiedy był na swoim ranczo. Był dyrektorem kreatywnym, a Lecrae A&R, więc kiedy mu to pokazał, spodobało mu się to i tyle. Jego sprzeciw wobec pokolenia, które chciało strzec bram i uczynić wszystko chrześcijańskim, polegał raczej na infiltracji, udawaniu się do miejsca, które nie jest chrześcijańskie, zamiast organizowania własnego chrześcijańskiego wydarzenia.

(28:00-32:00)

Ben mówił o tym, jak ostatnio widział cały skład na trasie i widział nowe pokolenie. Lecrae mówił o tym, że jest to moment zataczający koło, aby powrócić do autentycznej wiary. Podał przykład spotkania z Limoblaze i jego proboszczem, gdzie panuje czystość i autentyczna wiara.

Warto przeczytać!  JID – wieczna historia [Review]

(32:30-35:00)

Obawy związane z Reach Records – Co Cię przeraża w dźwiganiu ciężaru zarządzania Reach Records?

Ben wyraził strach przed wizją, że nie wypełnią misji lub nie zostaną zepchnięci na boczny tor. Czy wprowadzenie nowego, czy będzie musiało się zmienić, aby dostosować się do tego, co dzieje się teraz? Sprawy biznesowe, zawsze istnieje ryzyko, gdy próbujesz się rozwijać i pchać.

(35:00-38:00)

Ben mówił o innej muzyce, która znajduje się na szczycie Spotify, nie mówiąc, że nie jest duża, ale mając świadomość, dokąd zmierza kultura i czym interesują się ludzie. Lecrae żartował, że album country będzie w drodze.

(38:00-41:00)

Lecrae postawił pytanie, w jakim celu? Jaki jest cel? Czy tylko pieniężna? Czy jest to cel arbitralny? Kiedy za tymi rzeczami kryje się prawdziwa misja i wizja, wtedy sprawia mu to przyjemność. Bycie częścią czegoś, co podczas gdy ty śpisz, słuchają tego ludzie w innych krajach.

Bezwstydna trasa koncertowa - Reach Records 116
Tres Cox

(41:00-45:00)

Ben powiedział, że wizją jest zmiana sposobu, w jaki ludzie postrzegają świat, skoncentrowany na Chrystusie, bogobojny obiektyw poprzez najlepsze piosenki, takie jak Coming in Hot i Lecrae, które zdobyły nagrodę Grammy.

Ben powiedział, że „Coming in Hot” pokazuje, że chrześcijanie mogą się dobrze bawić i został stworzony na potrzeby trasy, ale nie po to, by skupić się na tworzeniu większej liczby tego rodzaju piosenek.

(45:00-50:00)

Dzisiejsza trajektoria Reach Records jest w rękach najnowszych podpisanych artystów. Lecrae powiedział, że przyszłość jest tak jasna, jak chcą zabłysnąć, i zależy to tylko od tego, czego chcą. Mówił też o braku systemu wsparcia i teraz mogą wspierać nowych artystów, aby znaleźli swoje miejsce.

Warto przeczytać!  WYKONAWCA DO OBEJRZENIA „K-LO Derango”

Limoblaze

Mówił o Limoblaze io tym, jak w Nigerii ceniono słowa wychodzące z ust Limo. W ciągu 2-3 dni wydarzenie Limo zostało wyprzedane w Wielkiej Brytanii, gdzie mieszka. Lecrae powiedział, że jest podekscytowany talentem, ale chce, aby dobrze zarządzali swoimi talentami i podążali za Duchem.

Perspektywa Bena:

Autentyczność wiary nowego składu jest tym, co lubi, to nie jest pogoń za sukcesem, to odnowiona energia duchowa w dostrzeganiu wpływu, w pogoni za Panem i korzystaniu z ich muzyki iw tym miejscu może ich wspierać przez cały dzień.

(50:00-51:20)

Ben powiedział, że z teologicznego punktu widzenia błędem jest mówienie, że jeśli podążasz za Bogiem, odniesiesz sukces materialny, to nie jest obietnica, aw przypadku muzyki działa to w ten sam sposób.

Musisz wybrać swoją wizję i misję i podążać za nimi – sukces jest ich spełnieniem. Musisz wiedzieć, dokąd zmierzasz, bo inaczej zaczniesz gdzieś zmierzać i nie będziesz miał kierunku, albo media społecznościowe powiedzą ci, co jest ważne.

(51:20-Koniec)

Lecrae wtrącił się, że zdarzyło mu się to tyle razy.

Mówił o wewnętrznym napięciu po tym, jak Anomaly odeszła. 1 i poczuł, że stworzyło to nowy standard, którego musi trzymać się na szczycie, zamiast oddawać chwałę Bogu i iść dalej, i jak Jan Chrzciciel był wierny i nie skończyło się to dla niego dobrze.

Daj nam znać, która część historii Reach Records była dla Ciebie zaskoczeniem.

Źródło