Zobacz, jak Joey Bada$$ wykonuje cover klasycznego utworu „Umi Says” Mos Defa

Muzyka – 12 godzin temu

Dobra ikona gracza

Źródło zdjęcia: Triple J

Odwiedzając australijską stację radiową Triple J, Joey Bada$$ wykonał cover klasyka Mos Defa z 1999 roku „Umi Says”.

Joey Bad$$ Hołdował inny emcee z Brooklynu Jasin Bej znany jako Mos Def podczas specjalnego występu w australijskiej stacji radiowej Triple J’s Like a Version. Z zespołem grającym na żywo z piosenkarzem z Melbourne KYEJoey dał płynną wersję utworu „Umi Says”, który pojawił się na debiutanckim albumie Mos Def Back on Both Sides.

W wywiadzie po występie Joey opowiedział więcej o tym, że „Umi Says” jest jedną z jego ulubionych piosenek wszechczasów.

„To takie duchowe połączenie, które mam z tą piosenką” — powiedział. „Czuję, że mógłbym prawie odnieść się do tego, o czym mówi Mos Def. Jako artysta mogę powiedzieć, że to była piosenka, która nie została napisana. To była piosenka, która naprawdę po prostu czuła, wiesz, co mówię? I to chyba najbardziej w nim podziwiałem”.

Warto przeczytać!  Brittney Griner uwolniona po zamianie więźnia na „Kupiciela Śmierci” Wiktor But!

Joey kontynuował: „Myślę, że to jedna z tych piosenek, które bezpośrednio podążają za doświadczeniem, które ją zainspirowało. Niezależnie od tego, czy rozmawiał ze swoim ziomkiem i poszedł do studia tego samego dnia, następnego dnia lub tygodnia później, tak czy inaczej, można powiedzieć, że ten moment głęboko w nim rezonował i otworzył go”.

„Mamy blokady emocjonalne, duchowe, mentalne, a ta piosenka wydaje się po prostu momentem w życiu Mos Defa, w którym blokada została dla niego zdjęta, wiesz o czym mówię? Ponieważ czasami czujemy, że potrzebujemy pozwolenia na dzielenie się naszym światłem”.

Wydany 12 października 1999 przez Rawkus Records i Priority Records, Black On Both Sides został nakręcony przez single „Ms. Fat Booty”, „Matematyka” i „Umi mówi”. W następnym roku album otrzymał status złotej płyty przez The Amerykańskie Stowarzyszenie Przemysłu Nagraniowego (RIAA).

Warto przeczytać!  Rich Homie Quan zapewnia uduchowiony „Spin” podczas „UPROXX Sessions”

Obejrzyj wywiad Joey’a z Triple J poniżej.

Źródło